18
Apr

#NowySerwisRenault w międzynarodowej kampanii agencji Publicis

Tym, którzy mają dość wadliwych zamienników, ukrytych cenników i przekładanych terminów Renault proponuje skorzystanie z autoryzowanego serwisu. Jego zalety, czyli jasne zasady, przejrzyste ceny i terminy ustalane on-line, zachwala rozpoczynająca się właśnie kampania internetowa przygotowana w całości przez agencje Publicis oraz Publicis DWL. Działania promocyjne będą prowadzone w Polsce, Czechach, na Słowacji, Węgrzech i w Krajach Bałtyckich.

„Przygotowana przez nas kampania jest kolejnym potwierdzeniem skuteczności zespołu Publicis Worldwide Polska w tej części Europy. Dzięki znajomości lokalnych uwarunkowań, dogłębnej wiedzy i doświadczeniu naszych ekspertów oraz owocnej współpracy ze specjalistami na lokalnych rynkach, jesteśmy w stanie zaprojektować działania, stworzyć kreację i skutecznie zrealizować cele marketingowe w całym regionie.” – powiedział Marek Gargała, CEO Publicis Worldwide Polska.

„Wielu kierowcom wizyty w warsztatach samochodowych przypominają charakterem egzotyczne podróże, w czasie których naiwny turysta narażony jest na sztuczki sprzedawców i w efekcie traci czas oraz pieniądze. Dobrze rozumiemy te obawy, dlatego w myśl koncepcji Easy Life oferujemy naszym klientom usługi serwisowe spełniające najwyższe standardy. Autoryzowane serwisy Renault dają poczucie kontroli, pewności, przewidywalności i komfortu redukującego stres. Zależy nam na tym, by ten przekaz dotarł do jak największej grupy osób.” – Aleksandra Zielińska Marketing Program Manager B2C East

Koncepcja kampanii opiera się na przedstawieniu w serii spotów krótkich historii z życia podróżnika, które duża część z nas zna z własnego doświadczenia. Wizyta w egzotycznej restauracji, muzeum, wypożyczalni sprzętu do surfowania, czy u plemienia kanibali uświadamia bohaterowi, jak bardzo został wprowadzony w błąd. Takiego uczucia nie dozna klient autoryzowanego serwisu Renault. Tu zawsze może liczyć na oryginalne części, wykonanie naprawy w umówionym terminie i realną wycenę.

Na potrzeby kampanii, która będzie realizowana w serwisach internetowych, w tym w mediach społecznościowych, agencje Publicis i Publicis DWL przygotowały pięć spotów z przygodami podróżnika. Każdy z nich zwraca uwagę na inny aspekt nieprzewidywalności zwykłych warsztatów samochodowych. Stworzone kreacje video będą dostępne w kilku wariantach dopasowanych do warunków emisji w danym serwisie internetowym. Działania będą wsparte kreacjami ooh oraz komunikacją realizowaną w salonach Renault. Kampanii towarzyszy hashtag #NowySerwisRenault.

Spoty można obejrzeć pod adresami:

www.Serwis.renault.pl

https://www.youtube.com/watch?v=D75Vscxq6mQ

Stronę klienta reprezentowali: Thomas Audy (Head of Aftersales Marketing), Aleksandra Zielińska (Marketing Program Manager B2C East),  Stefan Przeniosło (Product Manager – Marketing Communication East)

Po stronie Agencji przy kampanii pracowali: Joanna Jezierska (Senior Copywriter), Damian Cendrowicz (Senior Art Director), Michał Wilkowski (Copywriter), Michał Filochowski (Art Director), Daniel Jankowiak (Senior Animator 3D), Magdalena Samek (Account Director), Konrad Piasecki (Senior Strategic Planner) i Cezary Szostek (Produkcja).

Reżyserię spotów powierzono Antkowi Nykowskiemu. Produkcją zajął się dom produkcyjny Papaya Films. Planowaniem mediów zajął się dom mediowy OMD.

Więcej informacji udziela:

Magdalena Samek

T: +48 22 319 36 72

M: +48 605 209 908

magdalena.samek@publicis.pl

***

RENAULT POLSKA jest jednym z pierwszych klientów agencji, z którym PUBLICIS współpracuje nieprzerwanie od ponad 25 lat. Za skuteczność działań dla Renault agencja otrzymała w 2012 roku EFFIE za kampanię „Lojalni klienci”.